Prešli ste si dlhú tŕnistú cestu výberom Vášho budúceho auta a konečne ste si naň zabezpečili dostatok finančných prostriedkov? Cesta k radosti z vozenia ešte nezačína! Myslite na ďalšie byrokraticky časovo náročné úkony. Okrem prihlásenia auta na polícií, ktorá pozostáva z obhliadky policajta a zo samotného prihlásenia pri okienku, je nutné predtým uzatvoriť PZP. Jedno z potvrdení, ktoré potrebujete práve pri prihlasovaní auta je okrem technického preukazu, kúpno-predajnej zmluvy, preukazu totožnosti aj potvrdenie o uzatvorení povinného zmluvného poistenia. Bez poistky nepochodíte.

Pri predaji a kúpe auta platí pravidlo, že viacero PZP súčasne uzavretých byť môže, no bez PZP auto jazdiť nemôže a tak isto sa nemôže ani prepísať na nového majiteľa (odhlásenie a prihlásenie automobilu). Pri téme prihlásenia nového auta ešte chvíľu ostaneme. Ak sa chystáte na dopravný inšpektorát myslite na to, že objednať sa môžete aj deň vopred online. Bez toho, aby ste s napätím čakali aké vysoké poradové číslo Vám kiosk vytlačí a ktoré bude na rade. Všetko urobíte a zarezervujete cez portál ministerstva vnútra minv.sk Stretnutie si dohodnete na presný čas, následne Vám bude vygenerovaný PIN kód, ktorý zadáte do kiosku po príchode. Poradové čísla zarezervované cez internet online sú automaticky systémom uprednostňované. Na automobil si môžete aj požičať a to online.

PZP cez kalkulačku

Pred príchodom na políciu sa poriadne pripravte. Čas si rezervujte online a poriadne si zistite všetky ponuky pre PZP. Urobiť tak jednoducho cez PZP online. Kde nájdete kalkulačku pre najvýhodnejšie ponuky poistení áut, motocyklov, prívesných vozíkov a pod. Ponuky dostanete od všetkých slovenských poisťovní bez prirážky poisťovacieho agenta.