Chýbajú vám peniaze pred výplatou a vaša peňaženka je takmer prázdna? Aj táto situácia má svoje riešenie. Môžete využiť rýchlu on-line pôžičku, ktorú si môžete vybaviť z pohodlia vášho domova. On-line pôžičku poskytujú predovšetkým nebankové spoločnosti napr. Ferratum, Pôžičkomat, Cetelem, creditONE a iné.

Vybaviť a získať on-line pôžičku je veľmi jednoduché. Stačí len vyplniť jednoduchý on-line formulár, následne ho odoslať a riadiť sa ďalšími pokynmi. Žiadosť o pôžičku je vybavená už do 24 hodín a peniaze sú žiadateľovi poslané na účet.

O on-line pôžičku môže požiadať úplne každý. Pôžičku môžu získať aj nezamestnaní žiadatelia, ženy na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti, ale aj tí, ktorí nevedia dokladovať výšku svojich príjmov. Každý žiadateľ, ktorý žiada o pôžičku musí mať vek 18 rokov, byť občanom Slovenskej republiky a mať stály príjem.

On-line pôžičky cez internet sú pre mnohých ľudí veľmi výhodné a to už len preto, lebo sa dajú vybaviť z pohodlia domova, rýchlo a cez internet a tak žiadateľ nemusí nikam chodiť, čakať rady a riešiť okolo toho veci a papiere. On-line pôžička prináša aj nevýhody. Jednou z hlavných nevýhod sú veľmi vysoké úroky. Ďalšou nevýhodou je veľmi krátka doba splatnosti a to 15 až 30 dní. Nevyberajte si pôžičku, ak nemáte istotu, že ju budete vedieť splácať. V prípade, že pôžičku nebudete splácať, tak ako treba, hrozí vám exekúcia. Žiadateľ nemôže mať záznam v registri dlžníkov.

Pôžičky cez internet sú dobré a získate ich aj do niekoľkých minút. Pamätajte však na spomínané nevýhody a to hlavne veľmi vysoké úroky a krátku dobu splatnosti. Požičajte si len vtedy, ak je to naozaj nevyhnutné. Nepožičiavajte si peniaze, ak to nie je potrebné. Mohli by ste sa tak dostať do zbytočných problémov.

Nevýhody online pôžičky

Online, alebo internetová pôžička sa dá získať jednoducho, a to z pohodlia domova. V dnešnej dobe vďaka internetu, ktorý je prístupný takmer všade sa dalo čakať, že tieto moderné technológie ovplyvnia aj sektor financií. Navyše sa dá internetová pôžička získať relatívne rýchlo a zákazník je odbremenený ako od čakania v banke, tak aj od zbytočného stresu. Peniaze sú pripísané na účet rýchlo a jednoducho.

Online pôžičky prostredníctvom internetu nie sú väčšinou poskytované v takých vysokých sumách, ako pri vybavení osobne, v konkrétnej pobočke bankovej alebo nebankovej spoločnosti. Medzi nevýhody je rovnako možné zaradiť aj vyššiu úrokovú mieru, alebo výšku RPMN (ročná miera nákladov v percentách na splatenie pôžičky). Okrem vyššej úrokovej miery môže byť negatívum aj relatívne nízka výška pôžičky, ktorá sa pri väčšine spoločností pohybuje do výšky 2000 Eur. Ak žiadate o online pôžičku v banke, v ktorej ste klientom, výška pôžičky môže byť vyššia. Tuto je však možné, že budete prísnejšie hodnotení, teda môže byť kontrolované, či máte pravidelný príjem a v akej výške je Váš pravidelný príjem.

Taktiež môže byť skontrolované aj Vaše prípadné figurovanie v registri dlžníkov. Ďalším problémom je nutnosť dávať si pozor na riadne a včasné splácanie pôžičky. Aj krátke oneskorenie môže skončiť nechcenými vyššími úrokmi z dôvodu omeškania platby.

V prípade neschopnosti platenia hrozí exekúcia. Exekúcia sa vykonáva v prípade viacnásobného upomenutia dlžníka a exekútor má poverenie zrealizovať výkon rozhodnutia s cieľom vymôcť dlžnú čiastku. V neposlednom rade medzi nevýhody môže patriť aj relatívne krátka doba splatnosti. V prípade pôžičiek s menšou výškou to môže byť iba 15 až 30 dní. Pri vyšších pôžičkách doba splatnosti môže byť aj niekoľko mesiacov, avšak, ako bolo spomenuté vyššie, vyššiu pôžičku získate od bankovej spoločnosti, v ktorej ste klientom. Opatrnosti pri vybavovaní online pôžičky nikdy nie je dosť. Veľmi dôležité je overiť si poskytovateľa pôžičky a dbať na referencie od klientov.

Pôžička cez internet

Koľko krát ste si už v minulosti pomohli úverom alebo pôžičkou? Pri zodpovednom správaní a dobrom výbere bankového partnera môže byť pôžička veľmi nápomocná. Ako roky ubiehali a náš bankový trh sa modernizoval a dotváral do dnešnej podoby, znižovali sa aj nároky na klienta, ktorý o pôžičku požiadal. V posledných rokoch stačilo zabehnúť na pobočku banky, podpísať pár formulárov, uviesť zopár základných údajov a požičané peniaze mal klient na svojom účte takmer obratom. Dnes už opadla aj táto povinnosť a mnohé banky aj nebankové spoločnosti prišli s veľmi výhodnou ponukou – pôžičky cez internet. Nenavštevujete žiadne pobočky, nečakáte na otváracie hodiny a z pohodlia domova si vybavíte pôžičku cez internet hoci aj cez víkend alebo počas sviatkov.

Niektorým sa môže zdať, že ide o zložitý proces, ktorý nezvládnu, no opak je pravdou. Webové aplikácie sú vytvorené v čo najjednoduchšom a prehľadnom zobrazení, aby sa v nich ľahko orientoval aj menej skúsený používateľ osobného počítača. Jedným z dôležitých krokoch pri pôžičke cez internet je vyhľadanie najvýhodnejšej ponuky. Do známych internetových vyhľadávačov stačí zadať slovné spojenie: „online pôžičky cez internet“ a potom už len prehľadať nájdené odkazy s najvýhodnejšou ponukou. Ale pozor, najvýhodnejšia nemusí znamenať aj najlepšia. Pri žiadaní o pôžičku cez internet Vám odporúčam obrátiť sa na renomované, overené a radšej väčšie spoločnosti. Aj keď sa Vám môže zdať ich ponuka o niečo drahšia, prípadne ich úrok o nejakú desatinku vyšší, za príplatok dostanete lepšie služby a bezpečné bankové prostredie. Pri zodpovednom splácaní môžete dokonca ušetriť oproti prvotne výhodnejšej ponuke. Býva tiež zvykom, že ku výhodnej pôžičke cez internet sa skôr dopracujete v banke, alebo v spoločnosti, od ktorej už nejaký finančný produkt máte a ste pre nich overeným klientom.

Ak ste už niekedy čerpali bežný úver, pôžičky cez internet by ste sa vôbec nemali obávať. Jej vybavenie je omnoho jednoduchšie a hlavne pohodlnejšie. Navyše poskytovaný online produkt sa iba zriedkakedy odlišuje od pôžičky poskytnutej na pobočke.